Jesteś tutaj: Porady Porady

Zmiana okien na nowe w starym budownictwie - jak i co?

Data dodania: Nov 18, 2021

Zmiana okien na nowe w starym budownictwie, jeśli tak to na jakie?

Zmiana okien na nowe w starym budownictwie, jeśli tak to na jakie? Posiadacze starych nieszczelnych okien w blokach muszą liczyć się ze znaczną utratą ciepła a co za tym idzie z wyższymi rachunkami za ogrzewanie, szczególnie w okresie zimowym. Jeśli chcemy, aby stare budownictwo zyskało lepsze parametry cieplne i było energooszczędne, wystarczy zacząć od wymiany stolarki okiennej.

Najodpowiedniejsze okna będą z profilów pcv, wyznacznikiem odpowiedniego przenikania ciepła jest współczynnik Uw. Im mają niższą wartość – okna są bardziej energooszczędne. Jakie są najlepsze okna do starego budownictwa? Nie ma sensu montować bardzo ciepłych okien, ponieważ takie nadają się do nowych domów. Tutaj możemy wyróżnić profilów.

1. Aluplast Ideal 4000

Jest to 5-komorowy, z dwoma uszczelkami przylgowymi, o głębokości zabudowy 70 mm. Zapewnia doskonałą izolacyjność termiczną i akustyczną.

2. Ovlo classic

Jest 6-komorowym profilem o szerokości zabudowy 80 mm, zapewnia doskonałe parametry cieplne, wysokogatunkowe PCV, Delikatne zaokrąglenia, nadające profilowi nowoczesny i elegancki wygląd, przy zastosowaniu pakietu 3-szybowego, można zaoszczędzić nawet 20% na ogrzewaniu.

3. Encore

Ciepły profil, o szerokości zabudowy 80 mm z wkładkami docieplającymi, profil nie zawiera ołowiu, co gwarantuje bezpieczeństwo bez szkodliwego wpływu na środowisko naturalne, ma możliwość stosowania szerokiej gamy szyb zespolonych o szerokości 24-48 mm. Poprzez obniżenie wysokości profilu, jest możliwe lepsze doświetlenie pomieszczeń.

Przy wyborze stolarki okiennej, warto się przyjrzeć szkleniu, w zabudowie miejskiej, wielorodzinnej, najlepiej jest używać pakietów 2-szybowych, są odpowiednie do takiego rodzaju budynków, co pozwoli uzyskać zadowalające właściwości termoizolacyjne. Dla jeszcze lepszego komfortu użytkowania stolarki okiennej, montuje się nawiewniki, aby zapobiec parowaniu okien. Dodatkowo ważne będzie zwrócenie uwagi na dźwiękoszczelność okien, a na to mają wpływ m.in. rozmiar okna, rodzaj szyby, uszczelki, sposób montażu.

Powróć

Posiadamy Produkty

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.