Jesteś tutaj: Porady Porady

Jak zabezpieczyć okna przed zimą?

Data dodania: Dec 1, 2021

Jak zabezpieczyć okna przed zimą?

Gdy mamy zimę, zaczynamy ogrzewać pomieszczenia. Jeśli odkręcimy termostat na maximum, a wewnątrz czujemy zimno, nie zawsze oznacza to konieczność wymiany okien. Jeśli w oknach będziemy mieć niewielką szparę, pomieszczenie może się znacznie ochłodzić. Wtedy robi się bardzo nieprzyjemnie oraz możemy mieć problemy z wilgocią, a to oznacza pleśń i choroby.

Co zrobić, aby okna były zabezpieczone zimą?

1. Wyreguluj dociski. Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy zachodzi konieczność regulacji docisków, jest zaciśnięcie kartki papieru między okno. Jeśli się uda usunąć go bez problemu, należy zwiększyć docisk.

2. Samoprzylepne uszczelki. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod. Można zamontować uszczelki gumowe lub z pianki poliuretanowej.

3. Sprawdź newralgiczne punkty. Możliwe jest, że nieszczelności występują między ościeżnicą, a murem bądź między szybą i ramą. Tutaj również sprawdzi się uszczelka, ale przydatny też będzie silikon szklarski.

Zima nadchodzi, ale nic nie szkodzi

Oto kilka podpowiedzi, które pomogą Wam przyjemniej spędzić zimę. Nie musisz więc od razu wymieniać okien, jeśli coś jest "nie tak". Chyba, że chcesz zmienić na lepsze to zapraszamy do Składu Okien w Opolu.

Powróć

Posiadamy Produkty

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.