Jesteś tutaj: Porady Porady

Regulacja okien Funkcja Zima-Lato

Data dodania: Oct 23, 2020

Funkcja zima -lato jest standardem w stolarce okiennej. Przy uwzględnieniu aktualnej pory roku stosuje się regulację dopływu świeżego powietrza do wnętrza. Dzięki temu, można zmieniać stopień szczelności okna, w sezonach letnim i zimowym ma ogromne znaczenie aby utrzymać optymalny komfort ciepła w domu, wpływa również na prawidłową wentylację powietrza, redukując wilgoć powstającą w pomieszczeniach. 
Dlaczego musimy regulować funkcję zima- lato? Tworzywo, z którego wykonane są ramy, reaguje na zmiany temperatur, więc okna ciągle pracują, podczas mrozów pcv się kurczy a w upalne dni rozszerza, więc może to doprowadzić nawet do uszkodzenia skrzydła i utraty ciepła, więc wpuszczenie do pomieszczenia zimnego powietrza i podwyższenie rachunków za ogrzewanie. Brak rozszczelnienia w sezonie letnim może spowodować ścieraniem się lub pękaniem ram. Zmiana funkcji zima- lato nie wymaga wzywania serwisu, jesteśmy w stanie w łatwy sposób wykonać to samodzielnie.

Jednak z wielu względów stolarkę okienną wyposaża się w okucia okienne umożliwiające dopływ świeżego powietrza z zewnątrz, zależnie od pory roku. Idąc naprzeciw, producenci okien montują w swoich wyrobach okucia takie, aby można było je samodzielnie wyregulować. Regulacji dokonuje się ręcznie albo za pomocą specjalistycznych kluczy regulacyjnych. Fabrycznie zaczep rozwórki ustawiony jest w pozycji neutralnej, tak aby skrzydło przylegało do ramy aby zapewnić komfortową pracę okna jak i poprawną wentylację. Regulacja okien nie jest skomplikowana ale może zostać zminimalizowana dzięki najnowszym okuciom. Okna plastikowe coraz częściej zaopatruje się w mechanizmy samoczynnie regulujące i dostosowujące pracę okna w zależności od pory roku.

Powróć

Posiadamy Produkty

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.