Jesteś tutaj: Porady Blog

Ile kosztują dobre okna?

Data dodania: Aug 9, 2021

Parametry okien to inwestycja

Teoretycznie moglibyśmy napisać, że cena okien jest zależna od ich jakości. Artykuł napisany, udajemy się na kawę, koniec pracy. Nie możemy jednak tak zrobić, bo z pewnością nie wyczerpalibyśmy tematu do końca. Tak naprawdę przecież koszt okna zależy od wielu czynników. Postaramy się przybliżyć ten temat w niniejszym artykule. Przeczytaj, aby wiedzieć co wybrać później na naszej stronie.

Cena okna, czyli za co płaci klient?

Z pewnością na cenę dobrych okien rzutuje materiał jego wykonania oraz wymiary okna. Nie można zapomnieć o tym czy chcemy mieć okno dwuszybowe czy trzyszybowe (trzy szyby to lepsza izolacja), bo to też różnica cenowa. Decyduje też po prostu rodzaj okna - są przecież okna drewniane, okna plastikowe, okna antywłamaniowe i tak dalej (rodzajów okien jest w sumie jeszcze więcej niż czynników wpływających na cenę okna). My skupiamy się na kilku rzeczach, które pomogą Ci lepiej rozwiązać sprawę kupna okien. Tak żeby nieco rozjaśnić temat - od tego są przecież okna, aby rozjaśniać przestrzeń wnętrz domu i dodawać mu życia.

Okna na poziomie, czyli wygląd i parametry dające spokój na lata

Klasyczne plastikowe okno kojarzy się nam z bielą, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby były w jakimś odcieniu brązu i niejako imitowały estetykę okien drewnianych. O cenie decyduje też sam montaż (może trzeba wyjmować stare okna?), czyli tzw. robocizna, transport itd. Zwracajmy także uwagę na stopień termoizolacyjności - dwuszybowe, trzyszybowe itd. Im wyższy ten poziom izolacji tym wyższa cena. Tu nie chodzi tylko o ciepło i zimno, ale też o akustykę.

Rodzaje okien w domu i ich wpływ na cenę

Na polskim rynku okien bardzo dużym wzięciem cieszą się tzw. okna PCV, które cechują się dobrą szczelnością i mają wysoką odporność. Jeden montaż powinien zapewnić Ci odpowiednią jakość użytkowania przez kilkadziesiąt lat. Jakże popularne okna PCV można mieć w wersji standardowej albo w opcji antywłamaniowej. Oczywiste, że ten drugi wybór będzie kosztował więcej, ale czy bezpieczeństwo rodziny nie powinno być bezcenne?

Dobre okna drewniane i okna dachowe - estetyka czy inne parametry?

Plastikowe okna PCV są popularniejsze, jednak drewniane zwracają uwagę fanów produktów ekologicznych. Inna sprawa, że okna z drewna są bardziej wymagające w kwestii konserwacji i utrzymania w czystości. Zazwyczaj kosztują też więcej niż te plastikowe. Zatem jeśli ktoś wybiera okno z drewna to zazwyczaj stawia na estetykę, a mniej patrzy na parametry techniczne. Czy możliwe jest ich porównanie? Dobre okna mogą być zarówno z drewna, jak i z plastiku, a wszelkie porady i tak zostaną poddane do Twojego wyboru i do indywidualnych potrzeb. Tam gdzie ciągle "grzeje słońce" lepiej mieć okna drewniane, a tam gdzie dom narażony jest na ciągłą wilgoć, lepiej mieć okna z plastiku.

Remontuję dom, chcę mieć dobre okna, co wybrać?

Pisaliśmy trochę o różnicach okien i ich wpływie na cenę. Natomiast nie można zapominać, że koszt warunkuje też marka, a dokładnie profile okna. "Skład okien" może zaproponować okna takich marek jak:

  • Aluplast
  • Salamander
  • Rehau Synego
  • Avantgarde
  • Encore
  • Ovlo
  • Veka

To producenci okien PCV, a ofertę możesz przejrzeć klikając w TEN LINK. Każdy z produktów ma swoje zalety i z pewnością nie wystarczyłoby nam tutaj miejsca by je wszystkie wyliczyć. Zatem ofertę przejrzyj później, a my wracamy do meritum - ile kosztują dobre okna? Na wycenę okna też mamy dobre, nowoczesne rozwiązanie, aby ułatwić Ci życie. Możesz sprawdzić to z poziomu naszej strony poprzez nasz "konfigurator okien" (wyceni Ci okno w 60 sekund!). Zobacz jak to działa. Wybierasz typ okna, później wskazujesz profile, pakiet szybowy, kolorystykę. Ostatni etap to wpisanie rozmiarów i wybranie ilości zamawianych sztuk. Pojawi się formularz na Twoje dane kontaktowe. Wpisz, wyślij i czekaj na niezobowiązującą wycenę. Czy to czasem nie jest najlepszy sposób, aby dowiedzieć się ile kosztują dobre okna? Zapraszamy na SkladOkienOpole.pl

Powróć

Posiadamy Produkty